Jaką pralkę kupić? Pomagamy w wyborze!

Jaką pralkę kupić? Kupuj z serwisem, czyli pomagamy w wyborze pralki.

serwis pomaga wybrać pralkę
Pomagamy w wyborze pralki – jaką kupić? Na co patrzeć?

Szukasz pralki i nie wiesz na co się zdecydować? Który producent robi “lepsze sprzęty”? Nie wiesz od czego zacząć? Pomożemy Ci zdecydować, który sprzęt wybrać oraz wskażemy na co warto patrzeć przy wyborze pralki.
Przed zastanowieniem się nad marką produktu, przeanalizujemy potrzeby czyli te cechy, które urządzenie mieć musi oraz te, które może mieć i te, które są nam całkowicie niepotrzebne. Weź kartę i długopis, w trakcie czytania zapisz sobie to, co jest dla Ciebie niezbędne w urządzeniu.

1. Niezbędne funkcje, czyli te, które Twoja pralka mieć musi

Zastanów się z jakich funkcji często korzystasz oraz jakie funkcje chciałbyś mieć w swojej nowej pralce. Podejdź do tego na chłodno – czy rzeczywiście warto dopłacać aby móc np. dołożyć parę skarpet w trakcie prania lub odświeżyć ubrania parą? Jeżeli wiesz, że nie korzystasz z tej funkcji i raczej nie jest ona niezbędna – nie przepłacaj. Gdy masz pewność, że dana funkcja za którą płacisz będzie używana na codzień nie wahaj się w wyborze.
Zwróć uwagę na krótkie cykle prania – pralka zużyje dużo mniej prądu gdy pracuje 30 minut w porównaniu do pracy przez 2 godziny. Jeżeli ważne dla Ciebie jest to aby pralka używała jak najmniej prądu – powinieneś wybrać pralkę z programami 15min lub 30min – tu w czołówce są pralki Candy, w której najkrótszy cykl prania wynosi zaledwie 14 minut!
Gdy często włączasz pralkę i zapomnisz dołożyć ubrań a nie chcesz lub nie możesz czekać na ich wypranie – na pewno warto zwrócić uwagę na pralki Samsung z technologią AddWash.

2. Wygoda użycia – interfejs, programy, przyciski i pokrętła

 

interfejs pralki pokrętło
Interfejs pralki to ważna rzecz

Zdecydowanie ważnym czynnikiem przy wyborze pralki będzie łatwość jej użycia – kupując pralkę dla osoby starszej powinniśmy skupić się na urządzeniach, które posiadają przyciski i pokrętła a panele dotykowe – zdecydowanie polecamy ludziom młodym. Wyjątkiem są tu pralki Candy, które posiadają panel dotykowy z wypukłością przypominającą przycisk – propozycją są tutaj pralki serii Candy Smart. Wyposażone w pokrętło i dotykowe przyciski wzorowane na klasycznych guzikach. Wybór Candy będzie również dobry gdy szukamy pralek z krótkimi programami prania – 14 minut, 33 minuty i 44 minuty. Gdy chcemy kupić klasyczną pralkę wyposażoną w przyciski, pokrętła i program krótki 30 minut – zwróćmy uwagę na Amicę. Obecnie większość producentów wyposaża swoje urządzenia w programy trzydziestominutowe np. Beko, Electrolux, LG. Pralki LG wyróżnia silnik umieszczony na kole bębna, są to wyjątkowo ciche urządzenia, jedne z najbardziej cichych pralek na rynku. Jeżeli szukasz urządzenia, od którego wymagasz cichej pracy – wybierz LG.

Cicha praca – LG FE0J5NN3W w klasie energetycznej A+++ i pojemności 6kg, 1000 obrotów wirowania:
https://www.euro.com.pl/pralki/lg-fe0j5nn3w.bhtml

Programy krótkie i wygodny interfejs – Candy CS4 1272D3 w klasie energetycznej A+++ i pojemności 7kg, 1200 obrotów wirowania:
https://www.euro.com.pl/pralki/candy-smart-cs4-1272d3.bhtml

Prostota użycia i klasyczny design – Amica EAWI6102SL w klasie energetycznej A++, pojemność 6kg i 1000 obrotów wirowania:
https://www.euro.com.pl/pralki/amica-eawi6102sl.bhtml

3. Łatwość serwisowania

Wybierając pralkę, dużo osób pyta nas “która pralka nie ma klejonego bębna”. Prosimy zwrócić uwagę, że większość pralek posiada zespolony układ piorący lecz w obecnej sytuacji nie jest to żaden problem, bowiem nasz serwis zajmuje się również regeneracją takich zbiorników i jest to rozwiązanie bardzo trwałe a zarazem tanie i opłacalne. Nie muszą się Państwo martwić kwestią naprawy urządzenia – elektronika, łożyska, wszystkie komponenty są naprawialne i wymienialne w naszym serwisie. Wybierając urządzenie skupmy się na jego cenie, obsłudze i ewentualnie wyglądzie.

4. Cena urządzenia

Nieraz kluczowym elementem jest cena urządzenia. Wraz z ceną idzie również jakość jednak jako serwis polecamy odrzucenie najtańszych opcji – wiemy, że jesteście Państwo chronieni 24 miesięczną gwarancją jednak nie powiedziane jest, że sprzęt na gwarancji nie uszkodzi się. Postawmy na jakość i kupmy lepszy model w przecenie, promocji lub outlecie.
Przy wyborze urządzenia odrzućmy te najtańsze modele i te najdroższe, spośród powstałej listy wybierzmy te urządzenia, które całkowicie spełniają nasze oczekiwania – zarówno pod względem pojemności załadunku, obrotów wirowania i programów. Posiadając tak okrojoną listę wybierzmy urządzenie, które wzbudza u nas większe zaufanie, które mają dobre opinie w sieci i sklepie. Możemy też zapytać naszych znajomych, jakich marek mają urządzenia i czy mieli z nimi problemy na gwarancji, po gwarancji, jak dopierają i jak wygląda kwestia ekonomii tych pralek.

 

Podsumowanie
Ilość głosów
4.5 based on 4 votes
Brand Name
Serwis
Typ usługi
Jaką pralkę wybrać - pomogliśmy? Oceń nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *